SUPPORT - Biuro Usług Inwestycyjnych, Inwestor Zastępczy, Kierownik Projektu, Project Manager, Project Management, Nadzór inwestycyjny

Idź do spisu treści

Menu główne

Z praktyki

Firmy, instytucje i przedsiębiorstwa obsługę samochodów, maszyn i urządzeń zlecają zazwyczaj specjalistycznym serwisom, porad prawnych zasięgają u prawników, a serwis sprzętu i sieci komputerowej powierzają informatykom, korzystanie z usług fachowców jest w takich przypadkach oczywiste.
Natomiast duże, odpowiedzialne a przede wszystkim kosztowne przedsięwzięcia budowlane inwestorzy często postanawiają prowadzić niejako  „przy okazji” codziennych obowiązków lub obciążając nimi pracowników, którzy zazwyczaj nie mają wystarczająco dużo czasu, odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia do ich właściwej realizacji.


 

 Budowa, przedsięwzięcie budowlane to długotrwały i wieloetapowy proces, każdy z takich etapów wymaga osobnej uwagi, innych kwalifikacji i doświadczeń, a ewentualne popełniane błędy powodują wydłużenie czasu realizacji zadania i wzrost jego koszów. Szczególnie inwestycje komercyjne, które w efekcie finalnym mają przynosić zyski wymagają skrupulatnego przygotowania, prowadzenia i kontroli. Koordynacja prac projektowych i wykonawczych, dostaw wyposażenia i/lub elementów technologii, współpraca z podmiotami finansującymi inwestycję to wszystko wymaga czasu, doświadczenia i odpowiednich narzędzi.


 

 Decydując się na zatrudnienie tzw. Inwestora Zastępczego, którego trafniejszym określeniem jest raczej nazwa Koordynator Projektu  Inwestor zdejmuje z siebie obciążenie  jakim jest bezpośrednie prowadzenie i koordynowanie prac. Doświadczenie Koordynatora Projektu nie tylko pozbawi wielu stresów i zapewni poprawność wykonania poszczególnych etapów budowy, ale przyczyni się również do obniżenia kosztów i skrócenia czasu realizacji inwestycji.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego UA-35915699-1